Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Osmangazi Üniversitesi’nde Korkunç Saldırı: 4 Ölü

Osmangazi Üniversitesi Silahlı Saldırı
0 149

Eskişehir’de bulunan Osmangazi Üniversitesi’nde korkunç bir silahlı saldırı gerçekleşti. Henüz sebebi belli olmayan saldırıda 4 kişi hayatını kaybederken saldırgan gözaltına alındı. Olay Eğitim Fakültesi’nde gerçekleşiyor. Bir araştırma görevlisi olan Volkan Bayer, fakültenin 3. katında olan dekanlık katında dekan yardımcısı mikail yalçın ile birlikte fakülte sekreteri fatih özmutlu, yine bir başka araştırma görevlisi olan yasir armağan ve yardımcı doçent olan serdar çağlak’ı silahla öldürdü.

Olay sonrasında üniversitede görev yapan diğer kişiler defalarca Volkan Bayer’i şikayet ettiklerini fakat Dekan’ın ve bazı kişilerin saldırganı koruduklarını iddia ettiler.  Saldırgan ayrıca 3 kişiye de yaraladı. Yaralıların sağlık durumları ile alakalı henüz bir bilgi aktarılmazken Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Araştırma ve Tıp Fakültesine kaldırıldılar.

Yaşanan olay sonrasında üniversitede büyük bir panik ve korku yaşanırken saldırgan güvenlik güçleri tarafından yakalanarak soruşturulmak üzere emniyet binasına götürüldü. Binada bulunan öğrenciler ve diğer öğretim görevlileri henüz olayın şokunu atlatmış değiller.

SINAVLAR İPTAL EDİLDİ

Üniversite rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, saldırganın Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden ESOGÜ’ye geldiğini ve daha önce yaşanmış olaylardan dolayı hakkında soruşturmanın olduğunu söyledi.

Sınav haftasında olan fakültede büyük bir korku yaşanırken bugün ve yarın yapılacak olan sınavların iptal edildiği de duyuruldu.

Olayın soruşturulması için 3 savcı görevlendirildi. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Yorum Yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.