Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Nesli Tükenmekte Olan Bu Hayvan Yılan Sanılıyor!

Yılana Benzeyen Hayvan: Oluklu Kertenkele

Yılana Benzeyen Hayvan: Oluklu Kertenkele
0 376

Son zamanlarda Türkiye’nin birçok yerinde yılan sanılarak öldürülen oluklu kertenkele aslında nesli tükenmekte olan bir hayvandır. Yılana benzediğinden dolayı halk tarafından öldürülen bu hayvan türü için dikkatli olmak gerekiyor.

Son olarak Balıkesir’in Edremit ilçesinde vatandaşlar yılan gördüklerini söyleyerek itfaiye ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yakaladıkları canlının yılan olmadığını öğrenince tekrar doğal ortamına geri bıraktı.

Oluklu Kertenkele, halk arasında kör yılan olarakta bilinmektedir. Bu canlı türü sürekli öldürüldüğünden ve çevreye yılana benzediğinden dolayı korku vermesi hasebiyle nesli türkenmek üzeredir.

NESLİ TÜKENMEK ÜZERE!

Edindiğimiz bilgiye göre olay Balıkesir’in Edremit ilçesinin Camivasat mahallesi meydana geliyor. Vatandaş pollisi ve itfaiye ekiplerini arayıp bilgi verdikten sonra olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri yakaladıkları canlının yılan olmadığını aksine termit, karınca ve çiftçilerin kabusu haline dönün küçük böceklerle beslenen ve halk arasında kör yılan olarak bilinen oluklu kertenkele olduğunu öğrendiklerinde tekrardan doğal ortamlarına salıverdiler.

Kör Yılan Oluklu Kertenkele Nesli Tükenmekte Olan Bir Hayvan Türüdür.
Kör Yılan Oluklu Kertenkele Nesli Tükenmekte Olan Bir Hayvan Türüdür.

Yorum Yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.