Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Kemal Kılıçdaroğlu Neden Aday Olmadığını Açıkladı

Kemal Kılıçdaroğlu neden aday olmadı?
0 363

Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine bir AKP’li vatandaş tarafından neden kendisinin cumhurbaşkanı adayı olmadığını, Muharrem İnce’nin aday olarak gösterildiğini sorduğunu ve bunun üzerine kendisinin de Cumhurbaşkanı olduğunuz anda meclise gelip tarafsız olmanız gerektiği ile alakalı yemin edileceğini ve bir siyasi parti liderinin de tarafsız olmayacağını söyledi.  Açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanı seçilen kişinin yemin ederken tarafsız olması gerekecektir. Tarafsız olmazsa namusu ve şerefi üzerine asla yemin edemez. Bizim cumhurbaşkanı adayımız sadece CHP seçmenini değil, 80 milyon vatandaşın tamamını kucaklayacaktır.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı eğer seçimlerden galip çıkarsa Anayasa Mahkemesi’nde kafasına göre değişiklik yapamayacak, başkanı atayamayacaktır. Yanına hakim çağırıp çay toplamaya gitmeyecektir. Şimdiki yönetim bunu anlamıyor çünkü demokrasinin ne olduğunu bilmiyorlar.

SENİ KİM KANDIRDI?

Ayrıca her zaman olduğu gibi Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’a laf atmadan duramadı Ekoniminin kötü olduğuna değinen Kılıçdaroğlu ekonomide korkunç bir tablonun olduğunu ve Erdoğan’ın sanki 16 yıldır Türkiye’yi sanki Fransızların yönettiğini ve bu kötü ekonomiyi düzelteceklerini söylediğini belirttikten sonra düne kadar aldatıldık diyordun şimdi açıklama bakalım Recep Bey, seni kim kandırdı?

Yorum Yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.