Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Balıklıgöl’ün satış ilanı görenleri şaşırttı

Şanlıurfa'nın manevi simgesi Balıklıgöl satılıyor...

Balıklıgöl satılıyor ilan detayları
0 80

Şanlıurfa’nın simgesi haline gelen balıklıgöl ile ilgili bir haber bugün görenleri şaşırttı. Gazeteci Banu Avar’ın facebook hesabında paylaştığı habere göre Mustafa Nimetoğlu isimli bir şahıs Türkiye’nin büyük bir ilan sitesinde Balıklıgöl’de bulunan bir arazinin kendisine ait hissesini satılığa çıkardı.

9 Milyon TL İstiyor

İlan detaylarında “dünyalık değeri pek olmasa da manevi değeri çok fazladır” ibaresi ise dikkatlerden kaçmadı. Toplamda 688,88 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiş olan Halil-ür Rahman medresesinin yüzde 9’luk hissesine sahip olan Mustafa Nimetoğlu 9 milyon TL karşılığından kendisine miras kalan hissesini satılığa çıkardı.

Toplamda 62 metrekarelik bir alana tekabül eden yüzde 9’luk hisse için şu anda ilan aktif durumda ve alıcısını beklemektedir. Mustafa Nimetoğlu’nun İstanbul’da yaşadığı ve kendisine atalarından miras olarak kaldığı belirtildi.

Tapu belgeleri yanımdadır

Konuyla alakalı olarak kendisiyle alay edenlere yada ispat isteyenlere ilgili alanın tapusunu ve belgelerini de gösteren mülk sahibinin kararından vazgeçip vazgeçmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Olayı duyanlar, ilanı görenler şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Balıklıgöl Satış İlanı: 9 Milyon TL
Balıklıgöl Satış İlanı: 9 Milyon TL

Balıklıgöl, Şanlıurfa’nın en büyük simgelerinden biri olup Hz. İbrahim (a.s.)’dan bugüne kadar uzanan manevi bir yerdir. Rivayet odur ki Nemrut, Hz. İbrahim’i mancınığa gerdikten sonra Urfa kalesinden attırmış ve İbrahim peygamberin düştüğü yerde ateş suya, odunlar da balığa dönüşmüştür.

Kaynak: https://www.facebook.com/BanuAVAR/posts/1966666196676717

Yorum Yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.